2010-03-26 10:22:41• hírek • Szatmar.ro

Folytatódik a csíki dominancia

fotó: sportclub.ro

Zsinórban negyedik alkalommal lett bajnok a csíkszeredai hokicsapat!

Magabiztos győzelmet aratott csütörtök este a Csíkszeredai Sport Club jégkorongcsapata Bukarestben a Steaua Rangers otthonában, ezzel pedig 4-2-es összesített eredménnyel megvédte bajnoki címét. Mi több, az SC immár egymást követő negyedik alkalommal bizonyult a legjobbnak Romániában.

A hat meccsig tartó döntőben a székely csapat teljesen megérdemelten hódította el a serleget, mivel végig nekik állt a zászló. Egy hazai 3-2-es, majd egy idegenbeli 5-2-es győzelem után jött egy újabb csíkszeredai 4-2-es siker, ezzel pedig máris a végső diadal küszöbére került a gárda.

Ekkor következett egy kisebb megingás, hisz hazai pályán egy rendkívül gólszegény meccsen nem sikerült a Steaua kapujába találni (0-1), majd a fővárosiak Bukarestben is nyerni tudtak (3-2), így egy lépésre kerültek az egyenlítéstől. Ezt azonban már az SC nem engedélyezte, 6-3-ra nyerte a hatodik összecsapást és így az ősi ellenség otthonában ünnepelhette 12. bajnoki címét.

Ezzel tehát 1949, 1952, 1957, 1960, 1963, 1997, 2000, 2004, 2007, 2008 és 2009 után a Csíkszeredai Sport Club ismét megszerezte a bajnoknak járó trófeát. Az idei év ráadásul tökéletesen alakult a csapat számára, mivel korábban megszerezte történelme 8. Román Kupáját is. Ezzel 2007 után tudott ismét duplázni a csapat.